Çember Makineleri, Çember Makinası, Plastik Çember,Çember Makinesi İmalat,Teknik Servisi

Şerit Çember Makinaları ve Fiyatları

Pp Çember Makinaları ve Fiyatları

Otomatik Çemberleme Makineleri

Palet Streç Sarma Makineleri

Tokalı Çemberleme Makineleri

Çelik Çember Makineleri

POLİPROPİLEN ÇEMBERLER, Streç Filmler, MEC 300-305-400-405 HCG, MEC 300-450-600-800 FI, PT FRD 1000 W, BUKLE TOKA, EYM-A120 Plastik Köşebent

i10 Japon, EYM PT-88, EYM-206, EYM TP-202, EYM TP-202 L, EYM TP-501 Y, EYM2000-N, H45 HELIOS, ITA20, İTA-10,

PT PNF 19, EYM A-93 (TAYVAN MALI), JK-5000 Japon Model, TP-601 D, TP-701 ATLANTIS, EYM A-335, EYM MH-35, PT A 333,PT AS 523 - 18m, PT AS 523 - 20m

ambalaj, geri dönüşüm, atık, ambalaj sektörü, çember makineleri, akülü çember makineleri, şarjlı çember makineleri, plastik, metal

Ambalaj Sektörünün Geri dönüşüm İle Gelişmesi

Eym Ambalaj - Çember Makinesi Ambalaj Nisan 27

Ambalaj sektörü üretim alanlarına göre yoğun olarak oluklu mukavva üretimi gerçekleştirmektedir. Diğer üretim dalları ise; plastik, flexible (esnek), metal ve cam ambalaj gibi bir çok alt sektörü bünyesinde barındırmaktadır.

Ambalaj sektörü üretimin ve ihracatın artması ile son 10 yılda Türkiye’nin hızlı büyüme gösteren sektörleri arasındadır. Özellikle her yıl açıklanan büyüme rakamlarına bakıldığında hep yükselişte olduğu görülmektedir. İmalat sektörünün yanında ambalaj sektörünün de oluşan talep karşısında gelişmesi beklenen bir sonuç olmaktadır. 

Ambalajın oluşmasında atıklar öneli bir hammadde olmaktadır. Buna rağmen alınan verilerle sektörde bulunan aktörler atıkların yeterince hammadde olarak kullanılmadığını göstermektedir.

 

Bunu biliyor muydunuz?

Türkiye’de oluklu mukavva üretiminin ortalama yüde 70’i geri dönüşümlerden oluşmaktadır!

 

Avrupa’da kağıt geri dönüşüm oranı yüzde 75 iken Türkiye’de bu oran yüzde 5 civarındadır! Türkiye’de entegre bir atık yönetimi uygulaması olmadığı gibi atık geri dönüşümü bireyler tarafından benimsenmemesi de problemler arasında gösterilmektedir. 

Kaynağında ayrıştırılmayan atıklar ve düzensiz toplanan atıkların da geri dönüşümde kullanılamadığını bireylere bilgilendirici kampanyalar yapılarak aktarılması gerekmektedir. Bu bilinci geliştirmek için bazı özel ve kamu kuruluşlarının düzenlediği kampanyalar ve eğitimler ile yapılan çalışmalar ile birlikte, sektörün kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılmasını vurgulamaktadırlar.

 

Çember makinesi almak için öncelikle ihtiyacınızın hangi modelin karşılamasına karar veriniz gerekmektedir. Çember makinesi fiyatları her model için değişiklik göstermektedir. Eğer küçük bir işletmeyseniz en pratik kullanım sağlayan ve fiyat açısından da daha uygun olan manuel çember makinesini tercih edebilirsiniz. Büyük bir fabrika veya üretim tesisi iseniz ve lojistik ağınız çok gelişmiş ise çelik çember makinesini veya tam otomatik çember makinesini kullanabilirsiniz.

Eym Ambalaj olarak çevreye duyarlıyız ve geri dönüşümü desteklemekteyiz. Ürünlerimizi incelemek, ve hangi alanlarda kullanıldığını, özelliklerini ve avantajlarını öğrenmek, sektör hakkında bilgi edinmek için yazılarımızı takip edebilir veya 0212 671 96 14  telefon numarasından ya da info@eymambalaj.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.